Budowork Dojo

Nauczycielem głównego instruktora klubu Budowork Roberta Tłuściaka, jest jeden z najszerzej znanych w Europie nauczycieli aikido, Christian Tissier. 

Jest jednym z pierwszych nie-Japończyków, któremu Hombu Dojo (siedziba główna Aikido) w Tokyo, przyznało tytuł Shihan. Obecnie posiada on stopień mistrzowski 8dan.

Christian Tissier urodził się 7 lutego 1951), w Paryżu we Francji. Naukę Aikido rozpoczął w 1962 u Jean-Claude Tavernier, a następnie u Mutsuro Nakazano. W wieku 17 lat uzyskał stopień 2 dan. W 1981 otrzymał stopień 5 dan. W 1986 – 6 dan. W 1998 otrzymał, od Doshu(syna twórcy Aikido) Kisshōmaru Ueshiba, stopień 7 dan. W 2016 roku otrzymał od obecnego Doshu – Moriteru Ueshiba, najwyższy możliwy stopień do uzyskania w aikido czyli 8dan.

W 1969 wyjechał do Japonii. Pobyt zaplanowany na 6 miesięcy przeciągnął się na 7 lat, w czasie których Tissier uczył się u większości mistrzów Aikido Aikikai, a także trenował kenjutsu i kick-boxing.

Studiował także język japoński w Tokyo School of Japanese Language oraz w Sophia University. Utrzymywał się z nauczania francuskiego w liceum i Instytucie francusko-japońskim w Tokio. Od tamtej pory regularnie odwiedza Japonię.

Wśród nauczycieli, którzy mieli na niego największy wpływ, są Seigo Yamaguchi, Kisaburo Osawa oraz Kisshōmaru Ueshiba.

Na codzień prowadzi zajęcia w Vincennes pod Paryżem oraz seminaria Aikido na całym świecie.